בירה קנאביס? בקרוב בפאב הקבוע שלכם

בשורה משמחת לחובבי הקנביס וחובבי הבירה ומשמחת במיוחד לאלו הנהנים באופן קבוע משני העולמות: מבשלת בירבזאר חברה לאחרונה לחברת ההזנק Kaneh-b והביאה לעולם את בירת הקנביס הראשונה בישראל. Kaneh-b היא חברה פורצת דרך שפיתחה יכולת חדשנית המאפשרת לה להמיס תמציות קנביס במים. היכולת להמיס תמציות קנביס במים מאפשרת לחברה לשלב את התמציות במוצרי מזון שונים ומובן שגם במשקאות.

האם הבירה החדשה תכיל THC?בירה קנאביס? בקרוב בפאבים הקרובים לביתכם

נכון לכתיבת שורות אלה צריכת הקנבינואידים שבצמח הקנביס ובכלל זה ה-THC האחראי להשפעות הפסיכואקטיביות של הצמח, אסורה על פי חוק במדינת ישראל. זאת כמובן למעט מקרים שבהם לצרכן יש אישור רפואי. לפיכך הבירה החדשה לא מכילה קנבינואידים כלל. לעומת זאת הבירה החדשה מכילה את הטרפינים, האחראיים לארומות האופייניות לצמח.

מי הם אדריכלי בירת הקנאביס החדשה?

הבעלים של מבשלת בירבזאר, אבי מוסקוביץ', מציין כי מאז שנכנסו אדריכלי המבשלה לעולם הבירה, שמו להם למטרה לתור אחרי מוצרים חדשניים. זאת כיוון שהקהל הישראלי אוהב לנסות ושמח להכיר דברים חדשים. מבשלת בירבזאר החלה את דרכה בשוק הכרמל בדוכן שהוקם ב-2013 על ידי ליאור וייס. וייס מכר בדוכן בירות בוטיק שייצר בעצמו ובנוסף מספר מותגי בירה ישראליים אחרים.

בהמשך חברו אליו עוד מספר חובבי בירה כמו אבי מוסקוביץ', מייקי בן ארי, איתן פאלק וגלעד היימן והדוכן הצנוע הלך והתפתח משנה לשנה. כיום החברה מפעילה חמישה סניפים, ארבעה מהם פועלים בתל אביב והחמישי בירושלים. בנוסף מפעילה הקבוצה גם סניף נייד, הראשון מסוגו בתחום, העונה לשם Gypsy.

מה אומרים המומחים על בירת הקנאביס החדשה?

לדברי הדוקטורנט למדעי הצמח יהב בלייכר, ממקימי חברת Kaneh-b והכימאי הראשי של החברה, בצמח הקנאביס ישנן שתי קבוצות חומרים שאחראיות להשפעה הטיפולית ולאפקטים החיוביים של הקנביס: הקנאבינואידים והטרפינים. ההתמחות של בלייכר היא בקבוצת הטרפינים, אותן תמציות שומניות שמספקות את הארומה המשכרת של הצמח.

בלייכר עמד בראש הצוות שהצליח להמיס את התמציות הארומטיות ולהקטין משמעותית את החלקיקים שלהן, על מנת לשפר את הספיגה שלהם בנוזלים. הודות להצלחות של הצוות, כבר בתחילת 2020 צפויים לעלות על המדפים ברחבי אירופה מגוון מוצרי מזון שונים כמו תוספי תזונה לילדים, המבורגרים צמחיים, משקאות אנרגיה ואפילו גלידה, עם ארומה ייחודית של קנביס. כל אלו הם תוצר של שיתופי פעולה בין חברת aneh-b עם יצרניות מזון אירופאיות מובילות.

לחיים!!! בירה כחול-לבן-ירוק

בירת הקנביס החדשה שתעלה על המדפים בינואר 2020, היא המוצר הראשון שבא לעולם כתוצאה משיתוף פעולה בין חברת Kaneh-b לחברה ישראלית ולמעשה זהו הפרויקט הראשון שהחברה מבצעת בארצנו הקטנטונת. סך הכול אנו צפויים לפגוש בקרוב שני סוגים של בירת קנביס: הסוג הראשון יהיה בעל אפקט מרגיע ואילו השני בעל אפקט מעורר. לחיים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

כיצד קנאביס משפיע עלינו?

תופעות לוואי של שימוש בקנאביס ותוצריו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן