מריחואנה רפואית ופריצת דיסק

פריצת דיסקמריחואנה רפואית היא אפשרות טיפול בטוחה ויעילה לפריצת דיסק עבור מטופלים רבים. לכאבי הגב הנובעים מהפרעה זו יש השפעה עצומה על החברה, מבחינה פיסית, נפשית, רגשית וכלכלית. למעשה, בשל המגוון הנרחב של הפעולות הטיפוליות אותן מכיל החומר, מטופלי כאבי גב רבים יכולים להימנע מכל, או מחלק גדול, של תרופות המרשם שלהם, באמצעות השימוש במריחואנה רפואית.

תופעות הלוואי של החומר, בניגוד לתופעות הלוואי של הטיפולים התרופתיים, הן מינימאליות וכוללות לרוב עייפות, יובש בפה ותיאבון מוגבר. ה-FDA אישר כי הקנבינואידים (THC), המרכיב הרפואי העיקרי במריחואנה, מטפל בבחילות ומשפר את התיאבון, וניתן להשיג מרכיב זה גם באמצעות מרשם למרינול.

הגורמים לפריצת דיסק. שכיחות הכאבים עולה עם הגיל, כתוצאה מתהליך ההזדקנות ואורח חיים המאופיין בהפחתת הפעילות. בנוסף, חולים רבים חוו טראומה כלשהי, דוגמת תאונת רכב או פציעת ספורט. קולטנים מיוחדים של כאב נמצאים בכל המבנים של עמוד השדרה והרקמות שמסביב. כך שפגיעה בכל אחד ממבנים אלו, נתפסת ככאב. המבנים כוללים חוליות, דיסקים ומפרקים בין החוליות, שורשי עצבים המחברים את עמוד השדרה לשאר הגוף, רצועות, שרירים וגידים.

הטיפול בפריצת דיסק. ישנן דרכים רבות לטיפול בפריצת דיסק החל מנטילת סטרואידים (או נוגדי דלקת שאינם סטרואידים), משככי כאבים, ביצוע ניתוח ועד שילוב שיטות אלטרנטיביות יותר כמו אוסטיאופתיה או כירופרקטיקה. יש כאלו שמקבלים אישור רפואי להשתמש במריחואנה רפואית שיכולה לעזור מאוד בהקלת הכאבים.

כיצד מסייעת המריחואנה לטיפול?

משחר ההיסטוריה, חומר זה נרשם כתרופה לשיכוך כאבים וטיפול במחלות ורק לפני פחת ממאה שנים, הוא נאסר לשימוש. לאחרונה החל עולם הרפואה להכיר יותר ביתרונותיה הרפואיים של המריחואנה והוא חוזר לשימוש תחת פיקוח קפדני, במצבים מסוימים בלבד ולאחר שמוצו כל שיטות הטיפול האחרות, הקונבנציונאליות והאלטרנטיביות.

אנשים רבים תוהים לגבי יכולת חומר צמחי להשפיע על כאבים בכלל ולהקל על פריצת דיסק בפרט. התשובה נעוצה בעובדה כי מדענים גילו מעל מאה מולקולות ייחודיות הנמצאות בצמח המריחואנה, הידועים כקנבינואידים. דוגמאות למרכיבים אלו כוללים THC פסיכואקטיביים, כמו גם קנבינואידים שאינם פסיכואקטיביים כגון CBO.

רכיבים אלו נקשרים לקולטנים טבעיים אשר ממוקמים ברחבי הגוף, ומכונים 'קולטני אנדוקנבינואידים'. כשחומרים צמחיים אלו נקשרים לקולטנים האנדוקנבינואידים הטבעיים של הגוף, הם מפעילים מגוון נרחב של יתרונות רפואיים חיוביים, כולל שיכוך כאבים, הקלה על דלקת, שחרור התכווצויות שרירים, טיפול בנדודי שינה, חרדה ודיכאון.

הגוף מייצר כימיקלים דמויי מריחואנה המשפיעים על כאב, דלקת ותהליכים רפואיים רבים אחרים. מריחואנה רפואית מסייעת לעיתים לכימיקלים טבעיים אלו לעבוד טוב יותר. ניתן להשתמש בה באמצעות עישון, אידוי באמצעות חימום עד לשחרור החומרים הפעילים, ללא יצירת עשן, אכילה, בדרך כלל בצורת עוגיות או ממתקים, או נטילת החומר כתמצית נוזלית. קיימים שני סוגי מריחואנה רפואית עיקריים: סאטיבה ואינדיקה. השפעת ה"ריחוף" של החומר נובעת מרמות הקנבינואידים, המשמשות לסייע לשיפור השינה והקלה על כאב.

קבלת אישורים

האישור לקבלת מריחואנה רפואית ניתן על ידי אדם שהוסמך כמנהל על פי פקודת הסמים המסוכנים. כיום ניתן האישור על ידי ועדה רפואית מיוחדת של היחידה לקנאביס רפואי בבית החולים אברבאנל, ומספר רופאים נוספים הקשורים בעיקר לאונקולוגיה.

Picture of צחי
צחי

צחי, עובד באתר קנביס רפואי מעל שנתיים. בעל 5 שנות ניסיון בתחום הקנאביס בישראל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן