מריחואנה רפואית לדלקת פרקים

דלקת פרקיםמריחואנה רפואית מכילה תרכובות אנטי דלקתיות רבות עוצמה, כמו גם משככי כאבים טבעיים. מנה אחת או שתיים מהוות חלק מצוין מתכנית טיפול בדלקת פרקים. המריחואנה הרפואית מסייעת להקלה על הכאבים ומפחיתה את הדלקת המתבטאת בכאב.

דלקת פרקים היא מחלה אוטואימונית הגורמת להתמוטטות סחוס המפרק וכתוצאה מכך נגרמים כאב ודלקת במפרקים המשתפשפים זה בזה, מה שגורם לכאב, נפיחות והגבלת התנועה. מחלה זו עלולה להוביל לנזק ארוך טווח למפרקים, וכתוצאה מכך לכאב מתמשך, אובדן תנועה כרוני ונכות.

בעוד שרוב הרופאים אינם ממליצים על שימוש במריחואנה רפואית לילדים צעירים ובני נוער, היא מאושרת, תחת פיקוח קפדני ובנסיבות מסוימות בלבד, לטיפול במבוגרים הסובלים מהמחלה. למרות שהמחלה משפיעה בעיקר על המפרקים, היא משפיעה לרוב על הידיים, הברכיים, הירכיים ועמוד השדרה. התסמינים הנפוצים כוללים כאב, נוקשות אובדן חלק מהתנועה ושינויים בצורת המפרקים הפגועים.

כיצד מסייעת המריחואנה הרפואית לדלקת פרקים

בין השנים 2000 -2005 נערכו מחקרים שמצאו כי קנבינואידים (THC), החומר המצוי במריחואנה, מייצר שיפורים בולטים בכאב ובאיכות השינה, מפחית את פעילות המחלה בקרב חולים עם דלקת פרקים, וחוסם את התקדמותה. למרות שהמחקרים קבעו כי הקנבינואידים הם לבדם שמשפיעים באופן של ריפוי, וניתן לצרוך אותם באופן מבודד, השימוש הרפואי בקנאביס באמצעות עישון, אידוי או אכילה, הוא שיטה טובה יותר לשימוש בחומר כמשכך כאבים חזק ונוגד דלקת.

בעישון, המריחואנה הרפואית חודרת לזרם הדם באופן מיידי, והחומר מופץ באופן שווה. בנוסף, עישון מריחואנה רפואית מספק לגוף את כל הקנבינואידים הקיימים במריחואנה, אך המטופל אינו מחלץ את הקנבינואידים ממריחואנה. כלומר, חולים שבוחרים לצרוך תרופות המבודדות קנבינואידים מסוימים, תלויים בתעשיית התרופות לתהליך הריפוי שלהם.

ניתן אף לצרוך מריחואנה רפואית באמצעות אידוי, חימום ושאיפת האדים, ובמוצרי מאכל כגון מאפים וחליטות שתיה, אך באופן זה משפיע החומר לאחר זמן ארוך יותר, היות והוא מתפרק בקיבה.

תרופות מסוימות, כגון מרינול, שהן גרסאות סינתטיות של THC ומגיעות בצורת גלולה, זמינות באמצעות מרשם לטיפול בדלקת מפרקים, ומוצר חדש בשם סאטיבקס, שהוא ספריי לפה המכיל THC ומקל על הכאבים.

אישורים לקבלת מריחואנה רפואית

ברוב המדינות, המריחואנה עדיין אינה חוקית, אך מריחואנה רפואית מותרת במספר מדינות. כל מדינה מפעילה הנחיות משלה, כולל תנאים לגבי אופן השימוש בחומר, תחת שרשרת מגבלות.  בארץ קיימת ועדה רפואית מיוחדת במשרד הבריאות, המאשרת או מסרבת לבקשות לשימוש במריחואנה רפואית.

הבקשות מועברות באמצעות הפקס, טופס מקוון, בדואר, או בדואר אלקטרוני. הבקשה מוגשת עם המלצת רופא מומחה המאשר כי המטופל סובל מדלקת פרקים, וכי לפחות במשך שנה, נוסו שיטות טיפול שונות, ללא הצלחה. בקשות לאישור שימוש במריחואנה רפואית, המגיעות מרופא משפחה, אינן מאושרות. עם קבלת האישור המיוחד, רשאי המטופל להתחיל להשתמש במריחואנה רפואית, ולחדש את האספקה במועדים קבועים, בצירוף המלצות רפואיות ולאחר מבדקים תקופתיים.

Picture of צחי
צחי

צחי, עובד באתר קנביס רפואי מעל שנתיים. בעל 5 שנות ניסיון בתחום הקנאביס בישראל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן